Senat Akademii Pomorskiej Uchwała Nr R.000.68.17 z dnia 27 września 2017 r. wyraził zgodę na przystąpienie Uczelni do pilotażowego projektu pn. Koncepcja edukacji wojskowej studentów ramach Legii Akademickiej.
Pełnomocnikiem Rektora ds. wdrażania projektu został Dziekan Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwie Pan dr hab. prof. nadzw. AP Andrzej Urbanek. Koordynatorem projektu został dr Włodzimierz Pszenny Zakład Obrony Narodowej, Instytut Bezpieczeństwa Narodowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na stronie: https://bn.apsl.edu.pl/legia_akademicka.html.